Danail
Magnetic
Web zrealizovala firma holdysoftware.sk
 x 
Prázdny košík

Parafínový zábal

Parafínový vosk je vhodný na liečebné, ale aj kozmetické použitie. Je to vosk získaný z ropy, ktorý je obohatený o vitamín E. Ohrev vosku na požadovanú teplotu nám zabezpečí parafínová vanička. Maximálne účinky dosiahneme pri teplote vosku 52 - 62 stupňov. Pri nižšej teplote začína vosk tuhnúť a jeho účinky slabnú. Parafín obsahuje kolagén, vitamíny a bieliaci extrakt. Môže byť prifarbený a aromatizovaný. Príjemmá vôňa blahodárne pôsobí aj na ostatné zmysly a zábal má tak aj relaxačné účinky.
Parafín veľmi dlho udržiava teplotu a tak dochádza k zlepšeniu krvného obehu. Teplo otvára póry, cez ktoré sa ľahšie vstrebávajú výživné látky a pokožka si lepšie udržuje hydratáciu. Pokožka je zvláčnená, jemná a bez odumretej kože. Parafínový zábal tiež zvyšuje lokálne prekrvenie a môže byť prvou pomocou pri studených rukách a nohách. Taktiež pôsobí relaxačne na kostrové svalstvo a nervovú sústavu. Jeho blahodárne účinky sa využívajú aj pri chorobách kĺbov, reumy, či redukcii celulitídy.
Ošetrenie pozostáva z predchádzajúcej úpravy nechtov (manikúry -suchej alebo mokrej), nanesenie masky na pokožku rúk a ponorením rúk do roztopeného parafínu. Namočené ruky sa následne zabalia do sáčkov a špeciánych termo rukaví, aby sa pod vplyvom tepla ešte znásobili blahodárne činky parafínu. Potrebý čas na pôsobenie parafínového zábalu je cca 30 minút.
Zábal rúk v teplom parafíne má blahodárne účinky na suchú popraskanú pokožku. Uvolňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh, procedúra prispieva ku zmierneniu bolestí pri artritíde, umožňuje lepšie vstrebávanie výživných látok. Zábal má viditelný efekt. Pravidelnými parafínovými zábalmi se docieli nie len spevnenie nechtov, krásnej a hodvábne jemnej pokožky, viditelné a okamžité omladenie, ale aj k uvolneniu bolestivých kĺbov a stuhnutého zápästia, ktoré je dôsledkom aj jednostrannej námahy napríklad pri práci na počítači. Parafínový zábal pomarančový alebo broskyňový prekrásne prevonia vašu unavenú pokožku rúk.


Copyright © 2011 - 2017 Profesionálne nechtové štúdio Danail. Všetky práva vyhradené.